Nehtová protetika

Nehtová protetika

cps_logoJako členka České podologické společnosti Vám nově nabízím zhotovení nehtové náhrady. Nejčastěji se zhotovují nehtové náhrady po různých traumatech či nepovedených operačních zákrocích, kdy nehtová ploténka nedoroste do původní délky, případně se její růst zastaví.

Níže uvádím několik důležitých informací. Pro dotazy  jsem k dispozici, můžete využít formulář pro odeslání vzkazu níže na této stránce, nebo mi zavolat.

Jaká je funkce nehtů na noze?

Nehet má především ochrannou funkci, kdy chrání nervová a cévní zakončení. Další funkcí nehtů je přenos informací a v neposlední řadě také estetická funkce.

Jaké jsou příčiny deformace nehtu?

Příčin je celá řada. Mezi ty nejčastější patří nošení nevhodné obuvi, nesprávná úprava nehtů, genetické predispozice, některá onemocnění a úrazy.

Z jakého materiálu je vyrobena nehtová náhrada?

Nehtová náhrada je vyrobena z pryskyřice, která se využívá ve stomatologii. Tento materiál nealergizuje, je dobře snášen a vlastnostmi skoro odpovídá skutečnému nehtu.

Jak zákrok probíhá?

Nejprve absolvujete první konzultaci, kde provedu diagnostiku a analýzu stavu nehtu. Následně navrhnu metodu zhotovení nehtové náhrady. Upravím původní nehet tak, aby umožnil připevnění nehtové náhrady. Výroba jednoho nehtu trvá přibližně 60 – 70 minut.

Nehtovou náhradu lze aplikovat na všechny prsty na noze, nejčastěji však zhotovuji nehtovou náhradu na palcích, protože ty jsou nejčastěji deformovány různými úrazy.

Jak dlouho nehtová náhrada vydrží?

To je velmi individuální, ale průměrně 6 – 8 měsíců.

Příklad zhotovení nehtové náhrady

Nehtová protetika je skvělou možností náhrady nehtu po jeho chirurgickém odstranění, které je prováděno následkem zarůstání nehtu.

 

Iveta Lörinczová – péče o nohy i ruce

Zanechte mi vzkaz

Vaše jméno

Váš e-mail

Vaše zpráva

Opište kód
captcha